https://purelife.net.pl/ rehabilitacja po złamaniu nadgarstka

Nie od dziś wiadomo, że ta przyjemna forma relaksu, jakim jest masaż, nie tylko potrafi odstresować, odprężyć się, ale również przynieść ulgę i ukojenie bólu, który towarzyszy wielu dolegliwościom organizmu człowieka. Dobrze wykonany masaż, tylko i wyłącznie przez doświadczonego rehabilitanta pozwoli na odzyskanie sprawności, a nawet całkowity powrót do zdrowia.

Niejednokrotnie okazywało się, że osoby skazane na operacje, w najczęstszych przypadkach dotyczyło to kręgosłupa, nie dopuszczały takiej diagnozy lub odwlekały ją w czasie, decydując się na serie zabiegów, w postaci masażu chorego obrębu ciała. Po wykonaniu kilku zabiegów następowała zdecydowana poprawa, a wykonanie operacji nie było konieczne.

Dlatego warto zdecydować się na pomoc, jaką niosą nam fizjoterapeuci, już w pierwszej fazie bólu, co pozwala na uzyskanie szybszego efektu i zahamowania rozwoju choroby. Brak ograniczeń wiekowych umożliwia skuteczną metodę leczenia nawet dzieci i osób starszych.

Lecznicze oddziaływanie masaży rehabilitacyjnych to skuteczny sposób na wiele chorób oraz dolegliwości. W zależności od schorzenia, jest stosowany, jako pojedyncze zabiegi lub dodatkowy element ćwiczeń podczas całego cyklu rehabilitacji.

Najbardziej skuteczne oddziaływanie obserwuje się w przypadku wielu schorzeń kręgosłupa, bólu stawów oraz mięśni. W odróżnieniu od podstawowych technik masaży relaksacyjnych, w których na skutek rozluźnienia mięśni dochodzi do odprężenia, w tym przypadku następuje zwiększenie przepływu krwi, co wpływa na przyspieszenie procesu leczenia.

By Urszula