www.pomorskie-zabytki.pl terapia jąkania

Ze stresem musimy zmagać się niemal codziennie. Do stresujących sytuacji zalicza się chociażby praca, choroba czy problemy finansowe. Czym jest stres? Można uznać go za naturalną reakcję organizmu na poszczególne czynniki.

To właśnie dzięki stresowi możemy zachować czujność i szybciej podejmować decyzję. Stres pomaga nam zmobilizować organizm do działania. Można zatem wywnioskować, że stres ma korzystne oddziaływanie na organizm.

Dotyczy to jednak wyłącznie krótkotrwałego stresu. Coraz częściej jednak krótkotrwały stres przeradza się w długotrwały. Nadmierny stres nie wpływa korzystnie na funkcjonowanie organizmu.

Przede wszystkim zaburzona jest homeostaza organizmu. To z kolei może doprowadzić do rozwoju wielu chorób, w tym nowotworów. Stresu praktycznie nie da się uniknąć.

Każdy z nas reaguje na stres w zróżnicowany sposób. Pomimo tego techniki radzenia sobie ze stresem są niezbędne do tego, by cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Wszyscy powinniśmy je zatem stosować w życiu codziennym.

www.toyactiv.pl

By Urszula