depilacja laserowa lightsheer kraków Fizjoterapia Poznań

Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka ostrzegają lekarze, rehabilitanci oraz fizjoterapeuci. To najlepsza recepta na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Coraz częściej zauważa się tendencje do bagatelizowania pierwszych objawów bólowych, które mogą być symptomem poważnych, zachodzących zmian w naszym ciele.

Kto z nas, choć raz nie stosował przeciwbólowego medykamentu, a skoro ból przechodził, to nie ma, co się martwić. A jednak zdarzają się przypadki, w których po postawieniu diagnozy i natychmiastowym skierowaniu na operacje, uświadamiamy sobie, że problem, jakim jest zwyrodnienie kręgosłupa, czy inne poważne schorzenia, jest wynikiem narastających się dolegliwości bólowych, które dokuczały nam już od dłuższego czasu. W dobie ogromnego pośpiechu, braku snu, presji i stresu zapominamy o najważniejszym, o zdrowiu.

Dlatego też warto zatrzymać się, choć na chwile i wsłuchać się w swój organizm, a gdy tylko zauważymy, że pewne dolegliwości powtarzają się i nasilają ból, umówmy się na konsultacje ze specjalistą. Rehabilitacja we wczesnej fazie dolegliwości bólowych, potrafi naprawdę pomóc. Pamiętajmy jednak, że ogólnie dostępne masaże relaksacyjne w ofercie gabinetów kosmetycznych, działają tyko na strefę psychiczną.

Wyciszymy się, odprężymy, jednak relaks nie będzie trwał długo, a nawet może nasilić ból i nam zaszkodzić. Profesjonalne podejście, diagnoza oraz odpowiednio dobrane techniki masażu rehabilitacyjnego, gwarantują nam skuteczną metodę walki z problemem, a szybko wprowadzona profilaktyka, może zapobiec jego powstaniu.

By Urszula