Na korzystaniu z rozwiązań lokalizacyjnych może sporo zyskać każdy z nas. Czasami pojedyncze sytuacje okazują się szalenie ważne i nawet jeśli z GPS-a w telefonie nie korzystaliśmy przez długi czas, to raptem bez niego możemy się poczuć jak bez ręki. W tych czasach to jeden z tych atrybutów, które zwyczajnie opłaca się mieć pod ręką. Jeśli będzie inaczej, to konsekwencje mogą okazać się przykre – na przykład gdy nie dotrzemy na ważne spotkanie.

Bywa, że brak nawigacji pod ręką oznacza wymierne straty finansowe. Poważni przedsiębiorcy nie mogą sobie pozwolić na bezzasadne straty, a wielu z nich można zapobiec wyłącznie dzięki stosowaniu odpowiednich rozwiązań technicznych i organizacyjnych. Tam, gdzie ważny jest efektywny transport, GPS może stać się jedną z kluczowych inwestycji. Nawigacja zamontowana w każdym pojeździe i z aktualną licencją na mapy to atrybut firm przewozowych czy trudniących się transportem dóbr – zarówno krajowym, jak i międzynarodowym.

Koszty nie są przy tym wysokie. Jak już pisaliśmy wcześniej, ceny urządzeń GPS są naprawdę niskie, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w ramach sprzedaży internetowej. Zresztą zamawiając większą liczbę egzemplarzy na firmowe potrzeby można z dostawcami negocjować rabaty, a także dodatkowe usługi obejmujące serwis i wsparcie techniczne. Wiadomo przecież, że w biznesie niezawodność rozwiązań to jedna z kluczowych kwestii.

Nie ma więc mowy o tym, aby coś się psuło i pozostawało bez naprawy. Zwłaszcza GPS, który często staje się narzędziem pierwszej potrzeby.

By Urszula