www.rafaljacniak.pl Morze Czerwone kitesafari

Grecka wyspa Skiathos często określana jest mianem rajskiej wyspy. Jest to niewielka wysepka należąca do Archipelagu Sporadów Północnych, zlokalizowana w zachodniej części Morza Egejskiego.

To, czym charakteryzuje się wyspa, to przede wszystkich bardzo bujna roślinność, dzięki czemu sprawia wrażenie iście rajskiego miejsca. Liczne krzewy, pnącza, zioła i okazałe kwiaty, a także charakterystyczne dla klimatu śródziemnomorskiego gaje oliwne tworzą niepowtarzalny klimat.

Przyjeżdżając na wyspę będziemy mogli podziwiać pokryte dachówką domy o tradycyjnie bielonych murach oraz niebieskich okiennicach. Istnieją przekazy, które mówią, że kolorystyka domostw miała nawiązywać do greckiej flagi i wskazywać poczucie przynależności narodowej ich mieszkańców, znajdującej się w owym czasie w tureckiej niewoli Grecji.

Niezwykle ciekawym miejsce na wyspie, jest jedyna w swoim rodzaju plaża Koukounaries, ciesząca się ogromną popularnością wśród turystów. Złoty piasek, błękitne laguny oraz piękna roślinność pobliskich wzgórz sprawiają, że plaża ta często określana jest mianem najpiękniejszej w całej Europie.

BiletyBilety.pl

By Urszula