Gmina Rewal sama w sobie stanowi materiał na kilka zupełnie oddzielnych pobytów. Warto zatem dozować ją sobie stopniowo, odwiedzając ją na przestrzeni paru lat, za każdym razem goszcząc w innej miejscowości. Po bogatym historycznie Trzęsaczu oraz samym Rewalu, teraz rzut oka na Niechorze. To kolejna typowo letniskowa wieś, ale mająca do zaoferowania coś więcej niż tylko lodziarnie i punkty sprzedaży gofrów w których spotyka się jedno urządzenie do lodów. Przede wszystkim jest to dość liczna wioska – także w niej mieszka na stałe niemal 1000 osób.

Na miejscu nie brakuje pensjonatów, a także kempingów i pól namiotowych. Miłośnicy takiej plenerowej turystyki na pewno będą zadowoleni. Gdy zechcemy spędzić nieco czasu w Bałtyku, godne uwagi jest strzeżone kąpielisko o szerokości 100 metrów wzdłuż linii brzegowej. Istotnym punktem w mieścinie jest dworzec Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Gminy Rewal. W czasie trwania wakacji trasą porusza się Ciuchcia Retro, która łączy Gryfice z nadmorskimi miejscowościami gminy.

Ponadto przez Niechorze przechodzi kilka oznakowanych szlaków turystycznych, w tym między innymi Szlak Rowerowy Morza Bałtyckiego „EuroVelo”. Innym charakterystycznym elementem miejscowości jest latarnia morska z punktem widokowym. Stanowi ona własność miasta i jako atrakcja jest udostępniana do zwiedzania turystom. Ze szczytu latarni rozciąga się wspaniały widok na Bałtyk oraz najbliższe okolice. Doskonale widać z niej plażę oraz przystań rybacką, z której wypływają w morze kutry.

Przy latarni znajduje się ogród, który razem z samą budowlą został wpisany do rejestru zabytków.

www.zasilsie.pl

By Urszula