Osoby i firmy zainteresowane sprzętem GPS muszą znaleźć miejsce, w którym będą mogły takie wyposażenie kupić. Możliwości jest bardzo wiele i wszystko zależy od tego, jakie akcesoria chcemy nabyć.

Rzecz jasna najmniej problemów jest ze standardowymi nawigacjami – zarówno samochodowymi, jak i pieszymi czy rowerowymi. Te pierwsze pojawiają się nawet w dyskontach, mnóstwo ich również w sklepach internetowych.

Prezentują różną jakość, ale większość z nich jest wystarczająca dla przeciętnego kierowcy. Nawigacje piesze czy rowerowe, a także tak zwane trackery GPS są zaliczane do urządzeń bardziej specjalistycznych i trzeba za nimi trochę pochodzić.

Jeśli nie chcemy tracić czasu na wizyty w kolejnych sklepach, w sukurs znów przychodzi nam internet. Tam bez problemu znajdziemy urządzenia, które zaspokoją nasze potrzeby.

Sytuacja wygląda nieco inaczej, gdy funkcja GPS jest nam potrzebna do określania czyjejś lokalizacji. Wtedy wchodzimy już w temat monitoringu satelitarnego, jednak i tu rynek potrafi nas zaskoczyć.

Już za kilkadziesiąt złotych da się sprowadzić z Chin zegarki naręczne z wbudowanym nadajnikiem GPS oraz modułem GSM. Oznacza to, iż są to w pełni funkcjonalne lokalizatory osobiste, które można wykorzystywać do śledzenia dziecka, osoby starszej czy wychodzącego zwierzaka domowego.

Często chińscy producenci dostarczają również aplikacje na Androida lub serwisy internetowe, w których można się zalogować i na bieżąco uzyskiwać dane lokalizacyjne z urządzenia. To pokazuje, jak wielkie możliwości daje każdemu z nas technologia GPS.

By Urszula