Dubrownik i jego zabytki

www.michalowianka.com.pl

Chorwacja, wraz ze swym klimatem, roślinnościom oraz pięknymi plażami, jest tak urokliwym krajem, że ten, kto pojechał tam choć jeden raz, ma ochotę wracać co roku. Słowiańska dusza tubylców oraz pokrewieństwo języka sprawiają, że wielu naszych rodaków czuje się tam nad wyraz dobrze.

Wiele osób twierdzi, że południowa Dalmacja, a dokładniej rejon rozciągający się na południe od miasta Split, aż do obszaru, który zajmuje Dubrownik, to najpiękniejszy fragment nie tylko samej Chorwacji, ale całego basenu Morza Adriatyckiego. Samo miasto Dubrownik znajdujące się na południu Chorwacji i jest najchętniej i najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem tego kraju.

Śmiało można nazwać je chorwacką perłą turystyczną. Największą atrakcją turystyczną Dubrownika jest Stare Miasto (Stari Grad) otoczone wysokimi na 25 metrów murami, ciągnącymi się na długości około 2 km.

Ze względu na swe położenie geograficzne Dubrownik był niegdyś ośrodkiem handlu na rangę całego kontynentu europejskiego. Obecnie odgrywa ogromną rolę jako ośrodek turystyczny, a także port handlowy i pasażerski.